drewniane zabawki

Drewniane zabawki – popularne i modne?

Jeżeli jesteś rodzicem to doskonale wiesz, jak wygląda dziecięcy pokój po całym dniu wspaniałej zabawy. 🙂

Masa pluszowych maskotek, plastikowych kolorowych zabawek, przy których ciągle boimy się o zdrowie malucha. A gdyby tak część z nich zamienić na ekologiczne drewniane zabawki? Nie tylko można tu polemizować w kwestii estetyki i wykonania takich zabawek, ale i również innych zalet dzięki którym takie zabawki znów zaczęły być modne.

Większość zabawek nadal produkowana jest przy pomocy toksycznych składników. Coraz więcej można zaobserwować zabawki drewniane wykonane w 100% w ekologiczny i przyjazny dla dziecka sposób. Są to zdrowsze zamienniki plastikowych zabawek.

Udane zakupy – jaką zabawkę wybrać?

Wybór odpowiedniej zabawki dla naszego malucha to nie lada wyzwanie. Chcemy, aby dana zabawka była nie tylko estetycznie wykonana, ale również edukacyjna, bezpieczna i oczywiście wytrzymała ( ma posłużyć nie tylko dla jednego dziecka). Takie zabawki posiadają specjalne oznakowanie atestu CE, czyli spełniają normy bezpieczeństwa i ekologii Unii Europejskiej. Świadomość rodziców co do kupna drewnianych zabawek jest coraz większa co widać po ekspozycjach takich zabawek w sklepach stacjonarnych jak i internetowych.

Drewniane zabawki – sposób na nudę!

Są to zabawki trwałe, które posłużą niejednemu pokoleniu. Dzieci podczas zabawy taką zabawką rozwijają nie tylko swoją kreatywność i motorykę, ale i logikę. Drewniane zabawki są niezastąpione, czego nie można powiedzieć o plastikowych, samo poruszających się zabawkach, które ograniczają rozwój naszego dziecka. Drewniane zabawki zmuszają nasze dziecko do użycia wyobraźni.

Zabawki dla najmłodszych

Jak wiadomo, każdy rodzic musi przejść przez okres ząbkowania swojej pociechy. Zarwane noce, ciągły płacz i rozdrażnienie malucha to rzeczy, których każdy rodzic chciałby uniknąć. Mamy na to sposób 🙂 . Gryzaki z drewna. Drewniane gryzaki są odpowiednio wygładzone, aby nie posiadały żadnych zadrapań i drzazg. Są w pełni bezpieczne dla naszego dziecka jego buzi i brzuszka, gdyż drewno ma naturalne właściwości antybakteryjne i nie uczula.

Gryzaki te powinny być wykonane z surowego drewna bez dodatku farb i impregnatów.

Kolejnymi gryzakami są gryzaki z drzewa kauczukowego. Są one miękkie, lekkie i łatwe do utrzymania w czystości.

Kauczuk z drzewa kauczukowego mają pyszny specyficzny smak za którym każdy maluch przepada. W odróżnieniu od plastikowych gryzaków, te z kauczuku są 100% biodegradowalne.

Lepsza jakość za niską cenę

Zabawki drewniane dla maluchów jak i starszaków to zastępstwo zmotoryzowanych, pełnych toksyn zabawek plastikowych.

Cena takich zabawek nie odbiega od cen popularnych zabawek z tworzyw sztucznych.

Zabawki drewniane są dostępne w dobrych sklepach internetowych oraz stacjonarnych.

Udanej zabawy 🙂

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *